Anadolu Jet

Anadolu Jet

AnadoluJet 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin havayolu ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları'nın yeni bir iş model ve mantığı doğrultusunda yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. Maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılması sonucu uçak ile seyahat daha cazip hale getirilerek herkesin havayolu hizmetinden faydalanması sağlanmıştır.

Ankara hattındaki yolcu sayısı %67 artarken, doluluk oranı %90 seviyesine ulaşmıştır. 5 uçakla hizmetlerine başlayan AnadoluJet, faaliyet gösterdiği ilk yılında 8 uçak, 2010 yılının ilk yarısında 16 uçaklık dev bir filoya ulaşmıştır. AnadoluJet'in 2012 yılında ise sahip olduğu uçak sayısı 20'dir.

AnadoluJet hızlı ve zamanında uçuşlarla temel ihtiyaçları önce Anadolu'ya ardından tüm Türkiye'ye yaygınlaştırmayı hedeflemiştir. AnadoluJet mevcut ulaşım ağını her geçen gün genişleterek hava ulaşımının sektör içerisindeki yerini daha sağlam temellere dayandırmak istemektedir.

"Uçmayan Kalmasın" sloganıyla yola çıkan AnadoluJet, Anadolu'nun 40 noktasına yolcu taşımaktadır.

AnadoluJET, THY A.O. - Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan ve ekibi tarafından yönetilmektedir.

Türkiye gibi yüzölçümü geniş ülkelerde kara ve demiryolu yolculuğunun uzun zamanlara mal olduğunu bilen AnadoluJet, Anadolu halkının şehirler arası seyahatlerini daha yoğun olarak havayolu ile gerçekleştirmelerine imkân sağlamaktadır. Böylece misafirlerinin daha uzun mesafeleri daha kısa sürelerde giderek zaman tasarrufu yapmalarını hedeflemektedir.

Ankara merkezli olarak faaliyetlerini devam ettiren AnadoluJet, yerli turizme olduğu kadar Anadolu genelindeki ticari ilişkilerinde büyümesi ve gelişmesinde önemli role sahiptir.

AnadoluJet'in uçuşlarında belirlediği en düşük ücret vergiler hariç 39 TL'dir.

 

Uçak Tipi Toplam Yolcu Kapasitesi
Boeing 737-700 9 149
Boeing 737-800 19 189
Toplam 28 4052

Anadolu Jet Bilet Sorgulama

Anadolu Jet Online İşlemler

Anadolu Jet Çağrı Merkezi

Anadolu Jet İletişim