Atlas Jet Online İşlemler

ATLAS JET bilet sorgulama ve satın alma işlemlerinizi yukarıdaki bölünden gerçekleştirebilirsiniz.

Atlas Jet

Online İşlem Merkezi Hizmetleri

AtlasJet Bilet Sorgulama ve Yeni Bilet Satın Alma İşlemlerinizi Yukarıdaki Panelden Gerçekleştirebilirsiniz...

Online İşlem Merkezi'nde Erişebileceğiniz Hizmetler

Bilet Satış
Check-in
Transfer
Sigorta
Jetmil Ödül Bilet

AtlasJet'ten Jetmil Kart

Jetmil, Atlasjet'in yolcularına sunduğu müşteri bağlılık programının ismidir. Programın sunduğu karta sahip yolcular, yaptıkları seyahatlerden Jetmil puanı kazanır ve kazanılan puanlar ile Atlasjet'ten indirimli veya ücretsiz olarak uçak bileti alabilirler.

Jetmil bağlılık programına üyelik ücretsizdir.

Jetmil Kart, Jetmil Elit Kart, Jetmil Junior Kart, Jetmil Club Kart, Jetiş Kart ve Jetmil Family Kart olmak üzere 5 farklı üyeliğe sahip olan Jetmil Kart'a, tüzel kişiler, gruplar, dernekler, 3 yaşına girmiş özel kişiler sahip olabilir.

Özel Yemekler

Beslenme alışkanlıklarınız, rahatsızlıklarınız ve özel tercihleri doğrultusunda, tüm dış hat sefelerinde yolcularımız özel yemek talebinde bulunabilirler. Özel yemek sipariş talepleri, İstanbul kalkışlı uçuşlar için en geç 48 saat öncesine kadar, diğer dış hat uçuşlar için ise 54 saat öncesine kadar havayoluna iletilmesi gerekmektedir.

Elektronik Cihazlar

Uçuş emniyeti için kalkışta, inişte ve kemer ikaz ışıkları kullanılması sakıncalı ve yasaklı olan cihazlar açıkça listelenmiştir.
MP3 çalar,
Elektronik oyunlar,
Taşınabilir bilgisayar,
Disk çalar,
Radyo ve televizyon alıcıları,
Taşınabilir video aletleri,
DVD, VCD vb batarya ile çalışan elektronik ve elektrikli aletler.

Uçuş modu özelliği mevcut olan cihazlar(iPad, iPhone vb.) kalkış ve iniş de dahil olmak üzere tüm uçuş boyunca uçuş moduna ayarlanmak suretiyle kullanılabilir.

Refakatsız Çocuk

2-5 yaş arası çocuklar tek başına seyahat edemezler. 6 yaşından gün almış (doğum tarihinden itibaren tam 5 yılını bitirmiş) ve 13 yaşından gün almamış (doğum tarihinden itibaren tam 12 yılını bitirmemiş) çocuklar refakatsiz uçabilirler, ancak Atlasjet refakatsiz çocuk taşıma kurallarının yerine getirilmesi gerekmektedir.

Uçuşta yanıma alabileceğim el bagajının ölçüleri

Kabine alacağınız bagajlarınız ayak altına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, maksimum 25x45x56 cm ölçülerinde olmalı ve ağırlığı 8 KG aşmamalıdır. Bu ölçülere uymayan el bagajları uçağın alt bölümüne alınacaktır. Bagajlarınızın içine ve dışına isim ve adres etiketi yapıştırılmalıdır.

Müzik aletlerimi kabin içerisinde taşıyabilir

Yalnızca kabin el bagaj standart ölçüsünde (max 25x45x56 cm boyutlarında, boyutların toplamı max 126 cm ve ağırlığı max 8 kg) olan müzik aletleri kabinde taşınabilir.

Serbest bagaj hakkını aşan durumlarda fazla bagaj ücreti tahsil edilir.

El bagajında sıvı ve benzeri maddelerin taşınma kuralları

Dış hat uçuşlarında uygulanmakta olan düzenleme, 1 Mart 2012 tarihi itibari ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen ve 1 Nisan 2012 tarihi itibari ile de diğer tüm iç hat uçuşlarında uygulanmaya başlanıyor. Kabin bagajlarında taşınmasında sınırlama getirilen sıvılar, uçak altı bagajlarda havayolu işletmesinin kuralları içerisinde taşınabilecek.

Söz konusu uygulama ile yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup miktarı kısıtlanıyor. Her yolcu yaklaşık 20 cm x 20 cm boyutlarında 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml’yi geçmemek üzere sıvı, jel ve sprey ürünlerini bulundurabilecek.

Uygulama

* Her yolcu 1 adet şeffaf plastik poşet taşıyabilir,
* Poşet içerisine konulan her bir ürün maksimum 100 ml olabilir,
* İçindeki miktara bakılmaksızın kabı 100 ml’den büyük ürünlerin geçirilmesine müsaade edilmez,
* Yolcuların el bagaj çantalarındaki sıvı ürünleri son güvenlik kontrol noktasında göstermeleri ve x-ray cihazına ayrı olarak koymaları gerekmektedir,
* Check-in’e verilen uçak altı bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmamaktadır. Ancak havayolumuz kuralları geçerlidir,
* Yolcuların çantalarını hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak sıvı ürünleri uçak altı bagajlarına koymaları kolaylık sağlayacaktır.

Kısıtlamaya dâhil olan sıvılar:

Su, şurup, içki dâhil her türlü sıvı,
Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil), parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç)
Traş köpükleri, deodorantlar
Diş macunu dâhil her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar.

Yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

Özel durumlarda uygulanan istisnalar:

İlaçlar (Yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olmak veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporunun/belgesi ibrazı ile orijinal ambalajında olmak koşuluyla.)

Bebek mamaları (Bebeğin de uçakta seyahat ediyor olması koşuluyla ve yalnızca yolculuk süresince ihtiyaç duyulabilecek miktar kadar.)
Kontrol noktasında güvenlik görevlileri istisnai durumu belgelemenizi veya ilacı/mamayı/sıvıyı tatmanızı talep edebilir.

Yurtdışı uçuşlarda, gümrüksüz mağazadan/ uçaktan aldığım ürünler:

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında aldığınız ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşetin, ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Eğer varış noktanıza başka bir havaalanında aktarma yaparak gidecek iseniz son ineceğiniz havaalanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasını açmamanız büyük önem arz etmektedir. Aksi halde aktarma yaptığınız havaalanında poşetin içeriğine el konabilir.

Avrupa Birliği ülkelerinde ya da Amerika’da yapılan aktarmalarda, kilitli poşetlerin içerisinde dahi olsa, duty-free mağazalarından önceden satın alınmış 100ml’yi aşan ürünlerinin el bagajında taşınmasına izin verilmemektedir. Zeytinyağı, turşu, salça gibi akıcı maddeler; aseton, kolonya gibi yanıcı maddeler ve bagaj niteliği taşımayan teneke kutu, çuval, naylon torba, bidon gibi eşyaların serbest bagajınızda veya kabin bagajını olarak hiçbir şekilde uçağa alınmayacağı unutulmamalıdır.

Eğer tereddüdünüz varsa lütfen seyahatinizden önce çağrı merkezimize veya seyahat acentenize danışınız. Havaalanındaki güvenlik görevlileri ve havayolu şirketi personeline lütfen yardımcı olunuz.