Atlas Jet

Atlas Jet

Atlas Jet Bilet Sorgulama

Atlas Jet Online İşlemler

Atlas Jet Çağrı Merkezi

Atlas Jet İletişim

 

ATLASJET

Öger Holding A.Ş. tarafından 14 Mart 2001 tarihinde kurulan Atlasjet Havacılık A.Ş. iç ve dış hatlarda tarifesiz seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Uçuşlarına 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçaklarla başlayan Atlasjet, Eylül 2001'de aynı modelde üçüncü uçağını almıştır. Temmuz 2003 tarihinde dördüncü uçağı da filosuna katmıştır.

2004 yılının Nisan ayında Murat Ersoy'un liderliğinde yeni bir yapılandırılmaya giden Atlasjet,  14 Haziran 2004 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "İş ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferkerke Yolcu ve Yük Taşımaclığı" yapmak üzere ruhsatlandrılmış ve 1 Temmuz 2004 tarihinden itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerini başlatmıştır.

Turizm ve Havacılık dünyasındaki makro gelişmeler sonrasında IATA üyesi olan ve IOSA tescilini alan Atlasjet, tarifeli havayolu şirketi olarak büyüme hedefindeki doğrultusunda, iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını %80 artırmayı kararlaştırmıştır.

1 Şubat 2006 tarihinden itibaren Öger Holding'in Atlasjet'te bulunan %45'lik hissesi devralınarak, Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Murat Ersoy getirilmiştir.

Maksimum uçuş güvenliğini temel prensip olarak benimseyen Atlasjet Teknik Departmanı uçuşların güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için sürekli yenilenmekte ve eğitici çalışmalar gerçekleştirmektedir. Atlasjet filosunda bulunan uçakların Transit ve A-Check bakımları, konaklama bakımı, aruza giderme ve gerekli modifikasyonları uygulama yetkisine sahip JAR 145 belgesini elinde bulunduran Atlasjet teknik personeli hayata geçirmektedir.

AtlasJet'ten Jetmil Kart

Jetmil, Atlasjet'in yolcularına sunduğu müşteri bağlılık programının ismidir. Programın sunduğu karta sahip yolcular, yaptıkları seyahatlerden Jetmil puanı kazanır ve kazanılan puanlar ile Atlasjet'ten indirimli veya ücretsiz olarak uçak bileti alabilirler.

Jetmil bağlılık programına üyelik ücretsizdir.

Jetmil Kart, Jetmil Elit Kart, Jetmil Junior Kart, Jetmil Club Kart, Jetiş Kart ve Jetmil Family Kart olmak üzere 5 farklı üyeliğe sahip olan Jetmil Kart'a, tüzel kişiler, gruplar, dernekler, 3 yaşına girmiş özel kişiler sahip olabilir.