Bonaire Uçak Bileti Sorgulama

Bonaire için uçak bileti sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

Bonaire Hakkında Bilgiler

Bonaire, Hollanda Antillerinde, Venezuela'nın kuzeyinde bir adadır. Batısında, birlikte Küçük Antiller adalarının güneyini oluşturduğu Aruba, Kurasao adaları yer alır. Bu üç ada "ABC Adaları" olarak da anılırlar.

Ada 288 km² yüzölçümüyle (yaklaşık ülkemizin en büyük adası Gökçeada büyüklüğünde) üzerinde 12000 insanı barındırır. Yaygın diller Papiamento, İngilizce, İspanyolca dilleri olsa da, yasal dil Hollandaca'dır. Adada yaşayanların çoğunluğu Afrika kökenlidir.

Bonaire, yakınlarında, üzerinde kimsenin yaşamadığı "Küçük Bonaire" (Hollandaca "Klein Bonaire") adı verilen bir adacıkla ikili oluşturur.

Geçmişten günümüze, denizden su baskınına uğrayan alçak ovalarından elde edilen tuz önemli bir gelir kaynağı olmuşsa da, Hollanda'nın yardımları yanı sıra, son yıllarda özellikle sualtı dalıcılığı turizmi de önemli gelir kaynakları arasına girmiştir. Ada, mercan kayalıklarıyla çevrili olduğu için dalış için ilginçtir.

Adanın kuzeyinde doğal park olan "Bonaire Washington Parkı" bulunur. Bu parkta yeralan, adanın en yüksek yeri "Brandaris"den adanın tümü görülebilir.

Başkent


ve en büyük
Kralendijk
12°15′K 68°28′B
Resmî dil(ler) Flemenkçe, Papiamentuca, İngilizce
Yönetim biçimi Hollanda Antilleri'ne bağlı
- Genel Vali Glenn Thodé
- Vali Frits Goedgedrag
Nüfus
- 2006 sayımı 14,006
Para birimi Netherlands Antillean guilder (ANG)
Zaman dilimi -4 (UTC-4)
Trafik akışı right
Internet TLD .an
Telefon kodu 599