Brunei Darussalam Uçak Bileti Sorgulama

Brunei Darussalam için uçak bileti sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

Brunei Darussalam Hakkında Bilgiler

Brunei barış yurduna Milleti  Malay : Negara Brunei Darussalam , Jawi : نڬارا بروني دارالسلام ) , içinde , Borneoadasınınkuzey kıyısında yer alan bir egemen devlettir Güneydoğu Asya. ApartGüney Çin Denizi ile kıyı şeridine , tamamen Sarawak , Malezyadevlet tarafından çevrili; ve Limbang veSarawak ilçesinde iki bölüme ayrılır . Bu Borneoadasında tamamentek egemen bir devlet olduğunu ; adanın topraklarınınkalan Malezya ve Endonezyaülkeleri arasında bölünür . Brunei nüfusu Temmuz 2012 yılında 408.786 idi .

Bruneian İmparatorluğu'nunzirvesinde, Sultan Bolkiah günümüz Sarawak ve Sabah gibiSulu Borneo , Seludong kuzeydoğu ucu kapalı adalar da dahil olmak üzere , Borneokuzey bölgeleri üzerinde kontrolü olduğu iddia edilmektedir (1485-1528 hüküm ) ( günümüz Manila ) ve Borneokuzeybatı ucu kapalıadalar . Denizcilik devlet 1521 yılında İspanya'nın Magellan Expedition tarafından ziyaret ve 1578 en Castille Savaşı'nda İspanya'ya karşı savaştı .

19. yüzyıldaBruneian Empire düşmeye başladı . Saltanat isyan aşağı koyarak yaptığı yardım için bir ödül olarak James Brooke Sarawak devredilen ve rajah olarak onu adlandırılmış veİngiliz Kuzey Borneo Chartered Company Sabah devredilirken . 1888 yılında Brunei bir İngiliz himayesine girdi ve 1906 yılında sömürge yöneticisi olarak bir İngiliz Resident atandı . Dünya Savaşı sırasındaJapon işgali sonrasında , 1959 yılında yeni bir anayasa yazılmıştır . 1962 yılındamonarşiye karşı küçük bir silahlı isyanİngilizlerinyardımı ile sona erdi .

Brunei1970'lerde ve 1990'larda . Ekonomik büyüme , 1999-2008 % 56 ortalama , yeni sanayileşmiş ülke haline dönüştürdü Brunei , 1 Ocak 1984 tarihinde Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmış . Bu geniş petrol ve doğal gaz alanları zenginlik geliştirdi . Brunei Singapur'dan sonraGüney Doğu Asya ülkeleri arasında ikinci en yüksek İnsani Gelişme Endeksi vardır ve gelişmiş bir ülke olarak sınıflandırılır . Uluslararası Para Fonu ( IMF ) göre , Brunei gayri safi yurtiçi hasıla iledünyada beşinci sırada yer alıyor satın alma gücü paritesine kişi başına . IMF Bruneiulusal GSYİH'nın % 0 bir kamu borcu ile iki ülke (diğer Libya olmak) biri olduğunu , 2011 yılında tahmin . Forbes aynı zamanda petrol ve doğal gaz alanları dayalı , 182 üzerinden beşinci en zengin ulus olarak Brunei sırada yer alıyor .