Congo Democratic Republic Of Uçak Bileti Sorgulama

Congo Democratic Republic Of için uçak bileti sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

Congo Democratic Republic Of Hakkında Bilgiler

Kongo Demokratik Cumhuriyeti (Fransızca : République du démocratique Kongo ), bazen DR Kongo , Demokratik Kongo Cumhuriyeti , Kongo - Kinşasa, Zaire - Kongo DROC ,  veya RDC ,Afrika bulunan bir ülke olarak anılacaktır Orta Afrika'nın büyük Göller bölgesi. Bu alan ve dünyanın on birinci büyük Afrika'dakiikinci büyük ülkesidir . 75 milyonun üzerinde nüfusu ile , Kongo Dem okratik Cumhuriyeti dünyanın dokuzuncu en kalabalık ülke , Afrika'nın en kalabalık dördüncü ülkesi , hem de en kalabalık resmen Frankofon ülkedir .

Bu Orta Afrika Cumhuriyeti ve kuzey Güney Sudan ile sınırlanmıştır ; Doğuda Uganda , Ruanda , Burundi ve ; Güneyde Zambiya ve Angola ; Kongo Cumhuriyeti ,batıda Cabinda Angola en klavın kuzeyinde ve Atlantik Okyanusu ; ve doğuda Tanganika Gölü Tanzanya ayrılır .ülke Muanda de Atlantik kıyı şeridi 40 kilometre ( 25 mil ) streç ve açılır Kongo Nehri'nin yaklaşık 9 km genişliğindeki ağzından okyanusa erişimi vardır Gine Körfezi içine . Bu Afrika'nın ikinci en yüksek toplam Hıristiyan nüfusa sahiptir.

İkinci Kongo Savaşı , 1998 yılında başlayan ,ülkeyi harap ve dokuz Afrika ulusları ve yirmi silahlı gruplar içerdiğinden bazen" Afrika dünya savaşı " olarak adlandırılır . barış anlaşmalarının imzalanması rağmen , 2003 yılında , mücadele , 2007 yılındaülkenindoğusunda devam etti. Orada , tecavüz ve diğer cinsel şiddet yaygınlığı dünyanın en kötü olarak tarif edilmiştir . savaş 5400000 öldürme ,Çin İç Savaşı'ndan bu yana dünyanın en ölümcül çatışma 1998 yılından beri insanlar .  % 90'dan fazlası erişimden yoksun sağlıksız ve aşırı kalabalık koşullarda yaşayan yerinden edilmiş halklar tarafından ağırlaştırılmış , sıtma , ishal , en önemli ve yetersiz beslenme yerine ölüyor , çatışmada öldürülmemiş barınak, su , gıda ve ilaç . Kırk bu ölümlerin yüzde yedisi beş yaşın altındaki çocuklardı . Hatta bu güne kadar devam eden çatışmalar ülkenin büyük tarım potansiyelinin tükenmesi şiddetlendirebilir .kontrolü için  Çatışma maden zenginliği en şiddetli zulümler bazı arkasında. Kongo , Nijer , 0,304 bir İGE değerlendirmesi ,dünyanın en düşük ile paylaştı . Ayrıca 190 $ Milyar GSMH ile dünyanın en düşük Gayri Safi Milli Gelir ile ülkedir .

Kongo Demokratik Cumhuriyeti eskiden kronolojik olarak bilinen , Kongo Free State , Belçika Kongo , Kongo Cumhuriyeti , Zaire ve Orta Afrika , BM subregi on yer rağmen. ,ulus ekonomik ve bölgesel da bağlı Güney Afrika Kalkınma Topluluğu ( SADC ) bir üyesi olarak Güney Afrika ile .