Occupied Palestinian Territory Uçak Bileti Sorgulama

Occupied Palestinian Territory için uçak bileti sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

Occupied Palestinian Territory Hakkında Bilgiler

Filistin toprakları veya işgal altındaki Filistin toprakları ( OPT veya OPT ) ( Doğu Kudüs dahil )Batı Şeria veGazze Şeridi'ni kapsamaktadır. 1993 yılında ,Oslo Anlaşmaları sonrasında ,topraklarının parçaları politikFilistin Ulusalyetkisi altında geldi Kurumu ( Alanları A ve B ) . 2007 yılında ,Hamas yönetimindeki Gazze Şeridi şiddetle bağımsız beri Gazzealanını düzenleyen ,Filistin Otoritesi ayrıldı. İsrail hâlâOslo Anlaşması ,Batı Şeria ( Area C) % 61 üzerinde sivil kontrol göre , tam askeri kontrolü egzersizleri ve . Nisan 2011 yılında ,Filistin taraflar uzlaşma anlaşması imzaladı , ancak uygulama beri durmuş durumda.  2012 yılında sonraki uzlaşma çabaları da başarılı olamadı .

Batı Şeria veGazze Şeridi'ninalanları 1922 yılında kurulan İngiliz yönetimi altında Zorunlu Filistin'inÜrdün Nehri'nin batıtopraklarının bir parçası idi.1948 Arap -İsrail Savaşı'ndan1967'deki Altı Gün Savaşı'na kadar ,Batı Şeria oldu sınırlı yetki Eylül 1948 den 1959 yılına kadarAll- Filistin Hükümeti Gazze'ye icra olmuştu sanki . işgal ve Ürdün ( ilhak sadece İngiltere ve Pakistan tarafından tanınan ) ve Mısır tarafından işgalGazze Şeridi tarafından ilhak ,Filistin topraklarınınyasal sınırları vardır şu anda1949 Ateşkes Anlaşmaları ile kurulmuş gibi olması içinuluslararası toplumun Filistin yanlısı gruplar tarafından tanınan ve İsrail , İsrail sınırları içinde düşmek tarafından .

İsrail 1967 yılında Ürdün ve Mısır'danBatı Şeria ve Gazze Şeridi'ni işgal yana ,BM ve uluslararası yasal organları da dahil olmak üzere, uluslararası toplum , sık sıkişgal altındaki Filistin topraklarında gibi alanlara atıfta bulunmuştur .

1980 yılında , İsrail resmen Doğu Kudüs'ü ilhak etti. Ilhakı uluslararası kınadı veBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından " hükümsüz" ilan edildi , oysa İsrail , bir millet olarak , Kudüs'ünbütün sermaye olarak değerlendirmektedir.Filistin Kurtuluş Örgütü ile 1988 yılında  , bir Filistin Devleti'ni ilan ( FKÖ ) niyet , Ürdün 1988 yılında BağımsızlıkBildirgesi Filistin beri Doğu Kudüs'te . dahil olmak üzereBatı Şeria tüm toprak iddiaları , vazgeçmiş , yaklaşık 130 BM üye Milletler içeren , FilistinDevleti'ni tanıdı Filistin toprakları . Bu İsrail veAmerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere bazı Batılı ülkeler tarafından kabul edilmemiştir . Kısaca , ancak,FilistinBatı Şeria veGazze Şeridi'nde parçaları üzerinde sınırlı kontrole egzersiz ,1993 Oslo Anlaşmasısonucu kuruldu .