OnurAir Bilet Sorgulama ve Online Bilet Satın Al

Onur Air Bilet satın alma ve sorgulama işlemlerini yukarıdaki alandan gerçekleştirebilirsiniz.

OnurAir

 

Onur Air Bilet Sorgulama ve Yeni Bilet Satın Alma İşlemlerinizi Yukarıdaki Panelden Gerçekleştirebilirsiniz...

 

Yolculuktan Hemen Önce!

Havalimanına uçuştan 40 dakika önce geldim ama kuyruklar nedeniyle işlemlerimi tamamlamam gecikti ve uçağı kaçırdım. Ne yapmalıyım?

Maalesef bellirli gün ve saatlerde bazı havalimanlarında ciddi ölçüde yolcu yoğunluğu ve buna bağlı benzer sıkıntılar yaşanmaktadır. Uçuş saatini kaçıran yolcularımızın biletler üzerindeki hakları kaybolduğu için; iç hatlarda uçuş saatinden 30 dakika önce, dış hatlarda ise uçuş saatinden 45 dakika önce tüm işlemlerinizi bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bu nedenle uçuşunuza en az 1,5 saat varken havalimanında olmanızı tavsiye ediyoruz.

Biletim yanımda ama kimliğimi evde unutmuşum. Bir sorun yaşar mıyım?

Sivil havacılık kurallarına göre kimliği olmayan veya kimliği ile bileti eşleşmeyen yolcular uçuş yapamaz. Bu nedenle biletinizdeki kimlik bilgilerini doğrular geçerli bir kimlik kartının (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

El bagajım ağır değil ama biraz büyük. Kabin içinde yanıma alabilir miyim?

El bagajlarınız havacılık kuralları çerçevesinde belirlenmiş olan ağırlık ve hacim ölçülerini aşamaz, üzerinde olamazlar. Bunun için yer numaralarınızı aldığınız işlem sırasında (check-in) kontrol yapılır. Kabin içine alamadığınız eşyalarınızı uçak altı kargoya vermeniz gerekmektedir.

Uçak altı kargoya verdiğim bagajıma para, ziynet eşyası ve elektronik cihaz koyabilir miyim?

Para ve ziynet eşyalarınız gibi direkt olarak maddi emtia taşıyan eşyaları yolcularımız beraberlerinde taşımalıdır. Elektronik ve kırılabilecek eşyalarınızı ise muhafaza altına alma sorumluluğu siz değerli yolcularımıza aittir. Uçak altı kargoda kırılabilecek eşyalarınız zarar görebilir.

Gideceğim yerde uzun süreli kalacağım için hazırladığım bagajım oldukça ağır. Bir sorun olur mu?

Yolcu beraberindeki bagajın belli bir limiti vardır ve uçağa ona göre alınmaktadır. Limit üzeri olan bagajlarınız için ekstra bedel ödemek durumunda kalabilirsiniz. Yolcu bedelini ödemek istese dahi bazı özel durumlarda ekstra bagajlarınızın uçağa alınmaması söz konusu olabilir.

Tanımadığım birisi bir paket göndermek istiyor. İneceğim havalimanında karşılanacakmışım. Almamda sakınca olur mu?

Size ait olmayan hiçbir paketi, eşyayı yanınıza almayın. İçerisinden çıkabilecek yasadışı herhangi bir eşyanın sorumluluğu size ait olacaktır.

Uçak içi ikramınız var mı?

Tüm tarifeli iç ve dış hat uçuşlarımızda yiyecek-içecek ikramlarımız yolcularımıza ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Evcil hayvanım benimle seyahat edebilir mi?

Uçuşlarda evcil hayvan taşınamamaktadır.