OnurAir Online İşlemler

 

OnurAir Online İşlemler için yukarıdaki menüden işlem yapabilirsiniz.

OnurAir

Online İşlem Merkezi Hizmetleri

Bilet satış

Rezervasyon

Online Check-ın

Tarife

Rezervasyon Takip

Otobus Servisi

Bagaj

Kayıp Eşya

Teknik Altyapı

Onur Air filosundaki uçakların her türlü bakımı . konusunda uzman 360 kişiyi aşan teknik kadronun kontrolü altındadır.
İstanbul dışında Antalya ve Cidde’de geniş bir bakım ekibi bulunan Onur Air’in İzmir, Bodrum, Dalaman, Ankara, Amsterdam ve Düsseldorf’ta hat bakım ekipleri bulunmaktadır.

İstanbul merkezli olarak hizmet veren Onur Air Teknik Organizasyon yapısı, Türk Sivil Havacılık Otoritesi tarafından JAR145 sertifikası ile belgelendirilmiştir.

Onur Air ayrıca Almanya merkezli TUV Rheinland firması tarafından yapılan denetimler sonucu, havacılık standartlarına uygunluğu belgeleyen
EN9110:2005 sertifikasına sahiptir.

Hat Bakımı

Onur Air filosunda bulunan uçakların günlük bakımı (daily check), servis bakımı (service check), haftalık bakımı (weekly check) ve A bakımları (A check) Onur Air’in kendi teknisyenleri (143 lisanslı, 49 yardımcı, 33 kabin içi) tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ağır Bakım (C Bakım)

C bakımlarının yaklaşık 50’si, geçmiş yıllarda Onur Air teknik personeli ile kiralanmış hangarlarda yapılmıştır. Bu deneyim sayesinde Onur Air, gerek takım-teçhizat, gerekse bilgi ve beceri olarak diğer özel havayolları ekiplerine göre önemli bir üstünlük sağlamıştır. Günümüz kurallarına göre hangar içinde yapılması gereken C bakımları artık, Onur Air’in yetkili teknik personelinin nezaretinde farklı bakım merkezlerine yaptırılmaktadır. C bakımından ileri bakımlar da gene Onur Air teknik personelinin gözetiminde farklı bakım merkezlerinde yaptırılmaktadır.

Uçak Motorlarının Bakımı

Onur Air filosundaki uçak motorlarının bakımları IBERIA, ITR, MTU, GAMCO, THY firmaları tarafından yapılmaktadır. Uçakların üzerinde bulunan komponentlerin bakım ve tamir işlemleri mümkün olduğunca komponentin kendi imalatçısı olan firmalara veya IBERIA, THY gibi havayollarına gönderilerek yaptırılmaktadır.

Operasyona başladığı 1992 yılından beri A320/321 tipi uçakları başarı ile uçuran Onur Air, bu sayede söz konusu uçağın uluslararası charter operasyonlarında yaygın olarak kullanılmasına referans olmuştur.

Onur Air A320/321 tipi uçaklar için dünyadaki en tecrübeli uçak teknisyenlerine sahiptir. Uzun yıllara dayanan deneyim sonucunda filosunda bulunan uçaklara ait geniş bir yedek parça stoku bulunmaktadır.

Yolcu memnuniyetini her zaman ön planda tutan Onur Air, uçakların her an uçuşa hazır durumda olması için 25 kişilik bakım ve üretim planlama ekibi ile uçuş emniyetinden ödün vermeden bakım hizmetlerinin zamanında yapılmasını sağlamaktadır.

Mühendislik Müdürlüğü’nde bulunan 17 kişilik mühendis grubu ise, uçakların ve motorların bakım standartlarının belirlenmesi, uçakların teslim alınması, motor ve uçak ağır bakımları sırasında eşlik edilmesi, uçak üzerinde uygulanacak modifikasyonların filoya uyarlanması gibi konularda görev almaktadır.

Onur Air’in Teknik Departmanı’nda görevli yöneticiler uçuş emniyetinden hiç bir zaman ödün vermeden uçuşların zamanında, yolcu memnuniyetini sağlayacak şekilde ve düşük maliyetli gerçekleşmesinden sorumludur.