SunExpress Online İşlemler

SunExpress

Online İşlem Merkezi Hizmetleri

SunExpress Bilet Sorgulama ve Yeni Bilet Satın Alma İşlemlerinizi Yukarıdaki Panelden Gerçekleştirebilirsiniz...

Online İşlem Merkezi Hizmetleri

Bagaj İşlemleri
Uçak
Yolcular
Şirket
Havaalanı Servis
Bilgi
SunTimes

Check-in Zamanları

SunExpress yolcularının, bütün uçuşlarda uçuştan en az 2 saat önce SunExpress Check-in kontuarlarında bulunmalarını tavsiye eder.

Uluslararası uçuşlarda, sizden uçuştan en az 45 dakika önce bekleme salonunda biniş kartınızı hazır şekilde bulunmanızı rica ederiz. Türkiye dahilindeki iç hat uçuşlarında ise uçuştan en az 30 dakika önce biniş kartınızla birlikte bekleme salonunda olmanızı rica ederiz.

Gidiş kapısına geç geldiğinizde uçuş hakkınızı kaybedeceğinizi önemle bildiririz. (Son bildirim süresi uçuş işlemlerinizin sorunsuz biçimde yürütülmesi için öngörülmüştür.) Son bildirim süresinin dolmasından sonra geldiğiniz takdirde uçuş hakkınızı kaybedebilirsiniz.)

Filo

64 uçağıyla Avrupa’nın en modern filoları arasında

SunExpress tüm özelliklere ve toplam 11.456 koltuk kapasitesine sahip, toplam 64 adet Boeing uçağıyla Avrupa’nın en modern filolarından biridir.

Dış Hat Uçuşları

SunExpress’in Türkiye ve Mısır uçuşlarında mesafeye bağlı olarak yanınızda ücretsiz 20 - 30 kilogram bagaj ve azami 6 kilogram ağırlığında bir el bagajı (55 x 40 x 20 cm) götürme hakkına sahipsiniz.

Varış Yeri Ücretsiz Bagaj Hakkı

Tunus,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yunanistan, Güney Tenerife
20 kg
Antalya,Alanya/Gazipaşa,Bodrum, Dalaman 20 kg
Türkiye’deki diğer bütün varış noktaları 30 kg

EU havacılık kuralları gereğince bagaj başına maximum ağırlık limiti 32kg.'dır.

2 yaşından küçük çocukların ücretsiz bagaj hakkı 10 kg’ dır. Çocuk arabaları/pusetler, bebek seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek ücret alınmaksızın uçağın bagaj bölümünde taşınır. Ücretsiz bagaj hakkının aşılması durumunda fazla ağırlık için güzergâh ve kilogram başına 10,- Avro tahsil edilmektedir.

Türkiye’de İç Hat Uçuşları

Türkiye iç hat uçuşlarında yolcu başına ücretsiz bagaj hakkı 15 kg ile sınırlıdır. Türkiye’deki tüm iç hat uçuşlarında fazla bagaj ücreti kilogram başına 6,- TL’dir. Bu ücret her güzergâh için ayrı hesaplanır. İç hat uçuşlarımızda 0-2 yaş arası çocukların bagaj hakkı bulunmamaktadır.

Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja ismini, ev ve tatil adreslerini okunaklı bir şekilde yazması rica olunur. Bagaj kayıpları veya hasarlarının, hasar fark edilir edilmez havaalanında bulunan ilgili personele bildirilmesi gerekmektedir. Tüm havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Her halükârda ilave bir seyahat bagajı sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVANLARIN TAŞINMASI

Evcil hayvanların taşınmasına ilişkin özel rezervasyonları tarafımıza uçuş tarihinden en az 3 iş günü öncesine kadar bildirmenizi rica ederiz.

Kapasitenin izin vermesi durumunda ve taşıma şartlarıyla yürürlükteki AB-seyahat hükümlerine uyulması şartıyla yolcu başına yolcu kabininde/ve veya kargo bölümünde ve bildirilen bilet fiyatı üzerinden tek hayvan taşınmaktadır.

Yürürlükteki yönetmeliklere uyulması (ihracat ve gümrük yönetmelikleri) ve gerekli bütün evrakların bulundurulması (sınır belgeleri, resmi veterinerlik sağlık belgeleri, aşılar) yolcunun sorumluluğundadır. Evcil hayvanlar sadece bir yolcunun refakatinde aynı uçakla seyahat edebilirler.