United States Minor Outlying Islnds Uçak Bileti Sorgulama

United States Minor Outlying Islnds için uçak bileti sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

United States Minor Outlying Islnds Hakkında Bilgiler

 Amerika Birleşik Devletleri Küçük Dış Adaları , Standardizasyon ISO 3166-1 kodu içinUluslararası Örgütü tarafından tanımlanan bir istatistik atama ,Pasifik Okyanusu ( Baker Adası , Howland Adası , Jarvis Adası , Johnston Atoll , Kingman Reef sekiz Amerika Birleşik Devletleri dar alanlardan oluşmaktadır , Midway Adaları , Palmyra Atoll , ve Wake Island) veKarayip Denizi ( Navassa Adası ) biri .
genel bakış

Bunlar arasında , Palmyra Atollsadece dahil bölge. 2008 yılı itibariyle ,adaların hiçbiri kalıcı sakinleri var . Sadece insan nüfusu geçici konuşlu bilimsel ve askeri personelden oluşmaktadır . 2000 yılı nüfus sayımı Johnston Atoll 315 kişi ve Wake Island 1 kişi sayılır . 1940 nüfus sayımında dışında , hiçbir modern yerli nüfus olmuştur . 1936 yılında bir kolonizasyon düzeni Baker , Howland ve Jarvis Amerikalılar'ı yerleşmeye başladı , ancak her üç adalar Dünya Savaşı'nın bir sonucu olarak 1942 yılında tahliye edildi .

Adalar istatistiksel kolaylık olarak gruplanmış . Onlar topluca idare edilmez , ne deAmerika Birleşik Devletleri'ninegemenliğine adaları ıssız olmanın ötesinde tek bir kültürel ya da siyasi bir geçmişi paylaşıyoruz yok.

Bunlar hep birlikte ISO 3166-1 alfa-2 kod UM ile temsil edilmektedir. Bireysel adaları , ISO 3166-2 sayısal kodlara sahip ISO 3166-2 bkz : UM . " . Um "İnternet ülke kodu üst düzey etki alanı ( ccTLD ) tarihseladalara atanmıştır ; Ancak ,. um ccTLD Ocak 2007 yılında emekli oldu.

ISO 1986 yılındadönem " Amerika Birleşik Devletleri Küçük Dış Adaları " tanıtıldı . 1974 yılından itibaren 1986 ,adalar ( Baker Adası , Howland Adası , Jarvis Adası , Palmyra Atoll ve Kingman Reef ) beş kadarvadede Amerika Birleşik Devletleri Çeşitli Pasifik Adaları altında toplanmıştır , ISO 3166 kod PU . Midway Atollkod MI oldu , Johnston Atollkod JT oldu , ve Wake Islandkod WK oldu . Pasifik adaları büyük Münhasır Ekonomik Bölgeleri ile çevrilidir .

Ayrıca Organize dahil toprakları , Adi toprakları ve Kuzey Amerika'da toprak anlaşmazlıklarının listesine bakınız .

Aşağıdaki ICAO ( IATA ) kodları ile ada havaalanlarından bir listesi:

    
PJON ( JON ) : Johnston Atoll Airport , Johnston Atoll
    
PMDY ( MDY ) : Henderson Field ( Deniz Hava Tesisi ) , Kum Adası
    
PWAK ( AWK ) : Island Hava Alanını Wake , Wake Island
    
PLPA : Palmyra ( Cooper ) Havaalanı , Palmyra Atoll , Cooper Island
    
PBar : Baker Island Airport , Baker Adası
    
PLUR : Jarvis Havaalanı , Jarvis Adası

Diğer havaalanları şunlardır :

    
Kamakaiwi Alan : Howland Adası ( yaklaşık 1.945 1937 )
    
Kingman Reef : .Lagün 1937 ve 1938'de tekneler uçan Pan American Airways tarafından Hawaii ve Amerikan Samoa arasında yarım istasyonu olarak kullanılmıştır

Limanlar

Adaların üç Dünya Liman Numarası ileDünya Liman Endeksi , limanları ile listelenmiştir :

    
56325 Johnston Atoll : Johnston Atoll
    
56328 Midway Island : Midway Adası
    
56330 WAKE ADASI: Wake Island
    
listede yok WEST LAGOON : Palmyra Atoll