İDO Armutlu Bilet Satış Noktası ve Telefon Öğrenme

İDO Armutlu bölgesi için için sefer sorgulama ve online bilet satın alma işlemlerinizi yukarıdaki sorgulama alanından yapabilirsiniz.

ARMUTLU İDO

Marmara denizi kıyılarından yer alan Armutlu, Yalovanın bir ilçesidir. İlçe Gemlik Körfezi'nin kuzeyindedir. İlçe Yalova’ya 55km., Gemlik’ e 38 km., Bursa’ ya 70 km. uzaklıktadır. Armutlu'ya İDO deniz otobüsleri ile bu ilçeye bir çok noktadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bursa, Kadıköy, Kumla ve Yenikapı İDO iskelelerinden Armutlu ilçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Armutlu İstanbul'a ise deniz yolu ile 37 deniz mili uzaklıktadır. Kadıköy'den Armutlu'ya deniz otobüsü ile yaklaşık 2 saatte gidebilirsiniz.

Turizm açısından popüler yerlerden bir tanesi olan Armutlu'nun denizlerde olan burunları; Çelikkaya Burnu, Kapaklı Burnu, Kalem Burnu ve Meyhane Burnu'dur. En önemli akarsuyu Kaleder akarsuyudur. İlçe kaplıca ve deniz turizm açısından oldukça popülerdir. Aynı zamanda tarihi açıdan da insalar burayı tercih etmektedirler. Lahit kalıntısı, Osmanlı'dan kalmış olan H. Ali Paşa Camii, Osmanlı Hamamı kültürel turizm açısından insanları buraya çekmektedir.

 

Bilet Satış Acenteleri

İsim : Armutlu
Telefon: 0(226) 531 40 65
H.içi çalışma Saati: 24 Saat
H.sonu Çalışma Saati: 24 Saat